Hakkımızda
      Haberler
      Spor Haberleri
      Köşe Yazıları
      Röpotajlar
      İlanlar
      Önemli Telefonlar
      Resim Galerisi
       TCMB Döviz Kuru
Alış Satış
2.2058 2.2098
2.8586 2.8637
      S.Piyasa Döviz Kuru
Alış Satış
2.2043 2.2131
2.8566 2.8680

      Haber Takvimi
<-
Eylül
->
pt sl çr pr c ct pz
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
      Yeni Sayımız
      Reklam Alanı

      Anket
İSKİLİP'E DOĞALGAZ GELMESİNİ İSTİYORMUSUNUZ?52
A) EVET İSTİYORUM VE DESTEKLİYORUM
B) HAYIR İSTEMİYORUM,DESTEKLEMİYECEĞİM
C) FİKRİM YOK
      Nöbetçi Eczane
2014-09-17
2014-09-18
2014-09-19
Nöbetci ECZ listesi
       Üye Bilgileri
  En Son Üyemiz :
 
ffdurmus
Toplam Üye Sayisi: 2238

Sitemize üye olanlara ilgilerinden dolayı
teşekkür ederiz

- Tekil 225
- Çoğul :227
- online : 13

- Toplam Tekil: 2470862

- Toplam Çoğul: 2925332


SEZER: İLÇEMİZE TÜM DEVLET YATIRIMLARI KAZANDIRILACAK

İskilip Belediye Başkanlığı görevinde 1. yılını dolduran Numan Sezer, ilk röportajını gazetemiz İskilip Haber’e verdi. İskilip Haber Gazetesi Yazıişleri Müdürü H.Hüseyin Demircan’ın sorularını içtenlikle yanıtlayan İskilip Belediye Başkanı M.Numan Sezer, projeleri hakkında geniş bilgiler verdi.

 

Röportajında önemli konulara değinen İskilip Belediye Başkanı Sezer, özellikle ilçemize tüm devlet yatırımlarının kazandırılacağını vurgularken, bu yıl içinde vatandaşlarımızın da bunu kuvvetle hissedeceklerini söyledi.

 

Belediye olarak her türlü imkanlarını zorladıklarını ifade eden Sezer, “Merkezi hükümet düzeyinde parti başkanımız ve yönetim kurulumuz olağanüstü gayret göstermektedir. Vekillerimiz bu konuda seferber olmuş durumdalar.Her hangi bir noksanlığımız yoktur. Tüm kurum ve kuruluşlarımız uyum ve diyaloğ içinde bütün mekanizmalar kamu yatırımlarına odaklanmış durumdadır” dedi.

 

İŞTE YILIN RÖPORTAJI:

 

İSKİLİP HABER: Sayın Sezer öncelikle size röportaj teklifimizi kabul ettiğiz için teşekkür ediyoruz. Nasıl bir duygu Belediye Başkanlığı, görevinizden memnun musunuz?

BAŞKAN: Ben teşekkür ederim.İskilip'imize hizmet etmek,yeni hizmetler katmak heyecan ve mutluluk verici bir duygu.Hemşerilerime hizmet etmekten mutluyum,bu yetkiyi bana veren halkıma teşekkür ediyorum, görevimden memnunum.


 


İSKİLİP HABER: Bir yıl öncesine gittiğimizde, göreve ilk başladığınızda ne gibi zorluklarla karşılaştınız. Size garip gelen, üzen veya sevindiren şeyler neler oldu mu?

BAŞKAN:  Zorluk demeyelim.Göreve gelmeden önce planlarım ve projelerim hazırdı.Sorunların farkındaydım.Üzen şe olmadı.Ama göreve başladığım günden bu güne kamuoyunun her zaman yanımda olması beni hep sevindirdi.

 

İSKİLİP HABER:Göreve ilk başladığınızda esnaf ve sanatkarlar,sivil toplum örgütleri ile yaptığınız toplantıda yaya kaldırımlarının  durumunu tartışırken,benden bir yıl hiçbir şey istemeyin diye bir açıklamanız oldu. Neden böyle bir açıklama yaptınız?

BAŞKAN: Bildiğiniz gibi görevi devlet görevinde başarılı bir ağabeyimizden devraldık.Her belediye başkanı hizmette değişik yollar izlemiş.İskilip'e Katkıları olmuştur.Sizin aracılığınızla geçmişte bu görevi yapanlara teşekkür ediyorum.Bir yıl bir şey istemeyin açıklamamın nedenine gelince; Göreve başladığımda mevcut durumu incelemeye aldım.O günün şartları ve ihtiyaçlarından olsa gerek mali durumumuz sıkışıktı.İskilip esnafına ve İskilip dışına birikmiş borçlar vardı.Haciz kıskacı altındaydık.Bu durumdan çıkışın zorluğunu biliyordum.Hizmet edebilmek için maddi güce İhtiyaç vardı ve mali durumun kontrol altına alınması gerekiyordu.Bir gelir gider dengesi kurdum.Ödemeleri programladım.İncelemelerim sonucunda bir yılda mali disiplini ancak sağlayabileceğimizi düşündüm. Açıklamamın temel nedeni budur.


 


İSKİLİP HABER: Sık sık basında, Tasarrufa gidileceği harcamaların azaltılacağı yönünde açıklamalarda bulundunuz? Bu hususta ne tür bir Çalışmalarınız oldu? Kamuoyuna açıklarmısınız?

BAŞKAN: Açıklamamızın arkasında durduk.Özelleştirmelerin fiyatlarını aşağı çektik.Bazılarını iptal ettik.Belediye bütçesini zorlayan tüm giderleri kontrol altına aldık.Borçları yeniden yapılandırıp,taksite bağlayarak ödenebilir duruma getirdik.Genel olarak çok gerekli olmayan alımları durdurduk.Ödenememiş işçi ikramiyeleri vardı.Onlarıda bir ödeme takvimine bağladık.haklarını teslim ettik.Gelirlerin düzenli toplanabilmesi için değişik uygulamalara gittik.İlk altı ayda gelir,gider dengesini kurabildik ve hizmet edebilir hale geldik.

 

İSKİLİP HABER: Şu anda Belediyenin piyaseye, esnafa borcu var mı?

BAŞKAN: Birikmiş borcu yok.Hepsini ödedik.Yüksek miktarlıları ödeme takvimine bağladık.Sonuçta Belediyemiz çalışıyor,yeni borçlar oluşuyor. Ama söz verdiğimiz günlerde periyodik ödemelerimizi aksaksız yapabiliyoruz.Sıkıntı yok yani.


 


İSKİLİP HABER: Eski Belediye Başkanı Orhan ÖZTÜRK' ün İskilip'e Yatırımların, devlet hizmetinin gelmesi bu hususta yer temin edilmesi verilmesi konusundaki  çabaları ile belediye meclisince bir çok kararlar Alındı.Mesela Adliye Sarayı,Yüksek okul, Hastane (sonradan yeri değişti) Yatılı okul, Halk Eğitim Binası,gibi bu devlet yatırımlarına 2010 yılında Başlanılacak mı? Bu konuda kamuoyunu aydınlatırmısınız?

BAŞKAN:  Devlet yatırımlarının gelmesi hususunda geçmişte ve bu günde her şekilde çaba harcayanlara teşekkür ediyorum.Bildiğiniz gibi Meslek Yüksek Okulu önümüzdeki eğitim,öğretim yılında ilk öğrencilerini alacak. Anadolu Öğretmen Lisesi kararı kesinleşti.Her iki okulumuza tahsis edilen Binaların tadilat işlemlerini yapıyoruz.Saydığınız tüm kamu yatırımlarının  2010 yılında başlaması için gerekli girişim ve altyapı çalışmalarımız devam ediyor.Yatırımların ısrarla takipçisiyiz.Burada aracılığınızla Kaymakamımız Mehmet YILMAZ'a ve resmi kurumlarımıza teşekkür ediyorum. Devlet yatırımlarının kazandırılması çalışmalarında yakın takipte bizlere katkı sağlayan,yanımızda olan,hükümet düzeyinde yaptığımız takipte etkili çabalar harcayan ilçe başkanımız Hüseyin BALCI'ya ve parti yönetimine Teşekkürlerimi sunuyorum.Bu konularla ilgili yaptığımız çalışmalarda heyacanla gayret gösteren herkese,basın mensuplarımıza teşekkür ediyorum.

 

 İSKİLİP HABER: Genelde halk arasında İktidar partisine en çok oy veren bir ilçe olarak İlçemizin Çorum'un diğer İlçeleri Osmancık,Sungurlu,Alaca gibi ilçelerden devlet yatırımlarından daha az yararlanabildiği  veya İki adım geride gittiği söyleniyor.Bu fikirler doğrumu? Halkımıza buradan güzel müjdeler verebilecekmiyiz.? Bu konuda neler yapılabilir.? Bizim Noksanlarımız nedir?

BAŞKAN:Evet Ak Partiye en çok oy veren ilçe İskilip'tir.Halkımızın Tercihi isabetli ,yararlı ve mantıklıdır.Diğer ilçelere göre geriden gittiğimiz bu gün için doğru değildir.Önceki yıllarda gereken çalışmaların yapılmaması sonucu biriken fikirdir.Bunların bazıları da dedikodu gazetelerinin  Ürünüdür.Bahsettiğiniz ilçelerde de bu yıl itibariyle İskilip'ten geri kalındığına dai ar duyuyor,okuyoruz.Tüm devlet yatırımları Kazandırılacaktır. Bunun içinde bulunduğumuz yılda halkımız kuvvetle Hissedecektir. Bürokrasi üzerine düşeni yapıyor.Diğer taraftan Belediye Olarak biz her türlü imkanları zorlamaktayız.Merkezi hükümet düzeyinde Parti başkanımız ve yönetim kurulumuz olağanüstü gayret göstermektedir. Vekillerimiz bu konuda seferber olmuş durumdalar.Her hangi bir noksanlığımız yoktur.Tüm kurum ve kuruluşlarımız uyum ve diyaloğ içinde bütün mekanizmalar kamu yatırımlarına odaklanmış durumdadır.


 


 İSKİLİP HABER: Ak Parti İskilip İlçe Başkanı ve Yönetim Kadrosu ile Diyaloğlarınız nasıl? Anlaşamadığınız veya ters düştüğünüz hususlar oluyormu? Biliyorsunuz İskilip geçmiş yıllarda Başkan ve İlçe Başkanının Zıtlaşması ile çok şeyler kaybetti. Başarı ve başarısızlık ekip işidir.Bu fikre Katılıyormusunuz?

BAŞKAN: Kesinlikle katılıyorum.Cevabı sorunuzun içinde zaten.İlçe Başkanımız ve yönetim kadrosuyla hiçbir sorunumuzun olması mümkün değil. İlçe Başkanımız birikimli,makul,değerli bir insan.Yönetim kurulumuzda her zaman yanımızda ve irtibat halindeyiz.Geçmişte yaşanan sıkıntıların Bilgi eksikliği ve bencillikten kaynaklanan sıkıntılardır diye tahmin ediyorum. Hepimizin ortak noktası İskilip'tir.Arkadaşlarımız bunun bilincindeler ve ben yeri geldiğinde gerekli bilgilendirmelerde bulunuyorum. Sıkıntı kesinlikle gündemimizde yoktur.İşimize bakıyoruz.

 

İSKİLİP HABER: İlçemiz çok değerli Bir Kaymakama sahiptir.Mütevazi Çalışkan, hoşgörülü,yenilikçi ve girişimci bir kişiliğe sahip olan Mehmet YILMAZ beyle İskilip'in sorunları ve çözüm yolları konusunda fikir alışverişi yapıyormusunuz? Bu konudaki görüşleriniz nelerdir? Kamuoyu şunu iyi biliyor ki Yüksekokulun İlçemize kazandırılmasında Mehmet YILMAZ Bey'in emeği çok büyük. Yüksek okulla ilgili bizlere biraz daha Geniş bilgi verebilirmisiniz.? Okulumuz 2010-2011 Öğretim yılında hizmete Açılacakmı?

BAŞKAN: Evet İlçemiz çok değerli bir Kaymakama sahiptir.Sayın Kaymakamımızla sürekli irtibat ve diyaloğ halindeyiz.Kendisinin okulun Kazandırılmasındaki gayretlerine çok teşekkür ediyorum.Meslek Yüksek Okulu YÖK tarafından onaylandı.Halen Anadolu Lisesinin kullandığı binada 2010-2011 eğitim-öğretim yılında Deri Teknolojisi,El Sanatları, Kontrol ve Otomasyon olmak üzere 3 programlı olarak faaliyete başlayacak.Tüm imkanlarımızla üniversite rektörlüğünün talepleri doğrultusunda binada tadilat işlerini tamamlıyoruz.


 İSKİLİP HABER:Göreve gelir gelmez Belediye kadrosunda önemli değişiklikler oldu. Belediye Meclis üyesi Melih ALPSAR tam yetki ile tek Belediye Başkan Yardımcısı olarak görev yapıyor. Bizim Basın olarak halk arasında yaptığımız tesbitler genelde esnafın ve halkın Melih Bey'in çalışmalarından memnun olduğu, kendisinin tarafsız,uzlaşmacı,yapıcı, Kişiliği ile takdir edildiği gözleniyor.Sizin bakış açınız nasıl? siz Melih Beyden memnun musunuz?

BAŞKAN:Evet Melih beyi tek başına Başkan Yardımcısı olarak atadık. Kendisinden son derece memnunum.Kendiside gecesini gündüzünü katarak Gayretle çalışıyor. Biz belediye olarak tüm İskilip'in ihtiyaçlarını karşılamak,eksiklerini gidermek ve yeni hizmet ve yatırımları kazandırmakla mükellefiz.Sorumluluğumuz ağırdır.Hakkaniyet ve eşitlik Çizgisinden en ufak bir sapma olmadan çalışmak durumundayız. Melih beyde bu doğrultuda üstüne düşeni gerektiği gibi yerine getirmektedir. Kendisine teşekkür ediyorum.

 

İSKİLİP HABER:İskilip için çok önemli bir hizmet Olan İskilip-Sanayi Arası Duble yol ile ilgili son durum nedir? Tamamlanması 2010 yılında Bitecekmi?

BAŞKAN:Bildiğiniz gibi İskilip-Sanayi arası duble yol ihalesi Karayolları 7.Bölge Müdürlüğünde 18 Aralık 2010 günü yapıldı.İşin teslim süresi 210 gündür.Yani duble yolumuz yıl sonundan önce tamamlanacak.Trafik Rahatlayacak.İskilip girişi estetik bir görünüm kazanacak.


 


İSKİLİP HABER:Belediye Meclis toplantıları nasıl geçiyor? Meclis üyeleri ile uyum içerisinde misiniz? Meclis üyelerinden beklentileriniz Nelerdir?

BAŞKAN:Dediğim gibi hepimizin ortak noktası İskilip.Bu noktadan Hareketle bir yıldır uyum içinde çalışıyoruz.Tüm komisyonlarda her iki partiye mensup arkadaşlar görev ve sorumluluk alıyorlar.Bu memnuniyet verici.Beklentim daha fazla görev ve sorumluluk almaları,çalışmalarımıza Katılmaları,kararlarımıza destek olmalarıdır.Bu konuda sıkıntımız yoktur. Nadir olarak görüş beyan ederken kısa süreli gerginlikler yaşansa da Örnek bir çalışma düzenimiz ve uyumumuz var.Tüm meclis üyesi arkadaşlarıma teşekkür ediyorum.

 

İSKİLİP HABER:İlçemizde 2010 yılında sosyal, kültürel ve ekonomik Açıdan fayda sağlayacak şekilde bir festival-şölen gibi çalışmalar düşünüyor musunuz? Zannedersem halkın buna ihtiyacı ve özlemi var.

BAŞKAN:Bu alanda projelerimiz var.Temmuz,Ağustos ayları içinde

Geniş kapsamlı bir etkinlik düşünüyoruz.Bunu yaparken tamamen Belediye bütçesine yüklenmeden,imkanı olan esnaflarımızın destekleriyle Yapacağız.

 

İSKİLİP HABER:Göreve geldiğiniz bir yıllık sürec içerisinde yapılan Hizmet ve çalışmalar halkın büyük  çoğunluğu tarafından beğeniliyor Ve takdir ediliyor. Halk ilerisi içinde sizden çok ümitli;yalnız bir konuda Eleştiriler var,oda halkın içerisine pek girmediğiniz ,esnafı çok az ziyaret ettiğiniz şeklinde, bu konudaki  düşünce ve görüşleriniz nedir.?

BAŞKAN: Göreve başladığım günden bu güne kamuoyu desteğini her Zaman yanımda buldum.Tüm hemşerilerime aracılığınızla teşekkür Ediyorum.Fakat takdir edersiniz ki çok yoğun bir tempo ile çalışıyoruz. Zaman,zaman esnaf örgütleriyle toplanıyoruz,muhtarlarla toplanıyoruz. Görüş alışverişinde bulunuyoruz.Yoğunluğumuzun temelinde de İskilip'in Menfaatleri var.Kısa zamanda esnafımızı da gezerek görüşlerine başvuracağım.

 

İSKİLİP HABER:2011 de yapılacak Genel seçimlerde Türkiye de ve İlçemizde AK Partinin oy oranı % kaç civarlarında olur?

BAŞKAN:Ben Ak Partinin oylarını bir önceki seçime göre artırarak İktidar olacağını tahmin ediyorum.Oy oranını Türkiye genelinde ve İskilipte artıracaktır. 


 


İSKİLİP HABER: İlçemizdeki yerel basını yeterli görüyormusunuz? Bu konuda eleştirileriniz ve önerileriniz var mı? Halkın, esnafın,sanayicinin Ve kamunun basına desteği sizce yeterlimidir.?

BAŞKAN:Ben çok sesliliğin yararlı olduğu kanaatindeyim.Zor ve stresli Bir meslek olduğunu biliyorum.Basın kuruluşları mekanizmaların düzgün İşlemelerine vesile olurlar.Desteğin yeterli olup olmadığını siz içinde olan birisi olarak benden daha iyisini bilirsiniz.Basın sıkıntılarını aşarak rahat çalışabilmeli.

 

İSKİLİP HABER: Siyasette önümüzdeki  yıllar için bir hedefiniz var mı?

BAŞKAN:Şu an için hedefimde ve gündemimde sadece İskilip var. Siyasi Hedef açıklamak için henüz erken.Zamana bırakmakta fayda var.

 

İSKİLİP HABER: İskilip Haber'in röportaj teklifini kabul edip sorularımıza içtenlikle cevap verdiğiniz için size teşekkür ediyoruz. Sizin İskilip Halkına mesajınız var mı?

BAŞKAN:Ben göstermiş olduğunuz ilgiye teşekkür ederim.Tüm hemşerilerime selam,sevgi ve saygılarımı sunuyorum.Tüm hemşerilerime bana Olan güven ve desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum.
Tarih : 14/04/2010 (20:34) Bu roportaj 19230 defa okunmuştur. 
DİĞER RÖPORTAJLAR
        Üyelik Sistemi
Kullanıcı
Şifre
Hatırla  
 
   
Yeni Kayıt

      Ziyaretçi Defteri

   OKU         SENDE YAZ

 

       Köşe Yazarımız
TÜRKİYE DÜNYAYA ÖRNEK ÜLKE OLUYOR
Devam  

       Köşe Yazarımız
REFERANDUM
Devam  
       Köşe Yazarımız

BORDO BULAMACI VE BUDAMA
Devam  

       Köşe Yazarımız
HAYATIN SÜRPRİZLERİ
Devam  

        Köşe Yazarımız
SICAK SU ÜMİDİMİZ HAYAL Mİ OLDU ?
Devam  

      Hava Durumu
ÇORUM

admin Adres :
Çorum Caddesi Belediye Sosyal Tesisler
İşhanı Kat:2 İSKİLİP
İskiliphaber@hotmail.com
iskiliphaber@gmail.com
bilgi@iskiliphaber.net
TEL
+90 364 511 86 97
+90 536 389 34 49
Bu sitenin tüm hakları © İskilip Haber gazetesine aittir.
sitede bulunan resim bilgi ve belgeler izin alınmadan kullanılamaz.
2007 webmaster HRS
hakkımızda Başlangıç sayfası olarak ayarla Bize Ulaşın Mesajınızı yazın Sıkkullanılanlara ekle